Dlaczego budowanie stron z Thesis?

przez Thesmania w dniu 28 listopada 2010

w Jak Zrobić Stronę

Szablon ThesisThesis jest obecnie jednym z najlepszych motywów na świecie dla stron zbudowanych w oparciu o CMS, jakim jest WordPress.  Stworzony przez Chris’a Pearsona, jest wykorzystywany do tworzenia profesjonalnych stron i blogów i używany przez sławy ze świata marketingu internetowego, bloggerów w każdej niemal niszy, a także wielkie korporacje.

Budowanie stron z użyciem tego motywu jest pod wieloma względami korzystne zarówno dla tego, kto tworzy taką stronę, jak i dla jej późniejszego użytkownika.

Dlaczego?

Thesis jest tak pomyślany, że zbudowanie prostej i ładnej strony, czy bloga w oparciu o ten motyw nie wymaga żadnej wiedzy programistycznej. Po zainstalowaniu Thesis użytkownik ma dostęp do panelu, gdzie może dokonać szeregu zmian wybierając interesujące go funkcje. W ten sposób można wybrać czy strona będzie miała wygląd jedno-, dwu- czy trzy-szpaltowy, czy będzie wyświetlała tzw. multimedia box, czyli miejsce, gdzie można umieścić prezentację zmieniających się zdjęć, skryp z serwisu mailingowego, bądź film video. Użytkownik może również w prosty sposób zainstalować favicon, a także banner stanowiący główkę strony. Ilość opcji do wyboru jest bardzo duża, na tyle, iż każdy może zbudować swoją własną niepowtarzalną stronę.

Zobacz poniższy film, który doskonale prezentuje jak łatwo jest dokonać wiele zmian w wyglądzie strony. Film poniżej dotyczy wersji Thesis 1.5, obecna to 1.8. Jednak, wiele pokazanych rozwiązań jest identyczna obecnie jak we wcześniejszej wersji Thesis.

Z drugiej strony Thesis jest również doskonałym narzędziem dla profesjonalistów do budowania skomplikowanych stron, spełniających wszelkie wymagania zarówno pod względem funkcjonalnym jak i wizualnym.  Drobniejsze i poważniejsze zmiany w kodzie pozwalają na stworzenie między innymi: pięknej stopki, umieszczenie paska nawigacyjnego w miejscu preferowanym przez użytkownika, dokonaie wszelkich zmian w wyglądzie statycznej strony głównej i wiele innych.

Thesis jest również wyposażony w wiele dodatkowych funkcji, które są niezbędne z punktu widzenia optymalizacji stron i blogów,  co jest elementem wyróżniającym ten motyw wobec tysięcy innych dostępnych na rynku. Ale o tym przeczytasz w kolejnym wpisie na naszym blogu.

Przeczytaj więcej o Thesis

Justyna Bizdra marketing w internecie

O autorze: Justyna Bizdra zajmuje się marketingiem w internecie. Buduje profesjonalne strony i blogi w oparciu o Wordpress oraz pomaga firmom w dotarciu do znacznie większej ilości klientów z wykorzystaniem Internetu

Przeczytaj więcej wartościowych artykułów na temat marketingu z Wordpress, optymalizacji stron i biznesu w Internecie na blogu Justyny Marketing Internetowy Ujarzmiony

Znajdź Justynę na Google+

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

Kolejny wpis: