Czy warto jest indeksować strony tagów?

przez Thesmania w dniu 20 września 2012

w Dodatki, Optymalizacja Strony, Poradniki

Indeksowanie strony taguIm więcej dany serwis ma zaindeksowanych stron, tym lepiej. Jest jednak, jedno ale.. Nie chodzi tutaj o indeksowanie stron o identycznej treści, ale różniących się od siebie stron, posiadających inną, bądź dodatkową, niepowtarzającą się treść.

Podczas publikacji wpisów na blogu, WordPress za każdym razem generuje sporo różnych stron. Są to strony kategorii, strony tagów, strony autora, strony archiwum dnia, tygodnia itp. Każda z tych stron powiela treść powtarzając fragmenty opublikowanych przez autora bloga artykułów. Takie strony, z oczywistych względów, nie podniosą wartości danej strony, bo nie wnoszą nic unikalnego. 

Jak można to zmienić

W jednym z artykułów na blogu Thesmanii, mogłeś przeczytać o indeksowaniu stron kategorii i o tym, jak w przypadku strony/bloga zbudowanego na Thesis, łatwo jest zarządzać tymi stronami. Pisałam również o tym, jak łatwo jest dodać dodatkową treść do stron kategorii, czyniąc je unikalnymi. Thesis umożliwia również stworzenie niepowtarzających się meta tytułów i meta opisów kategorii, wyświetlanych następnie w wyszukiwarkach.

Podobnie wygląda kwestia stron tagów w przypadku, gdy dany serwis oparty jest o Framework SEO Thesis.

Do każdej strony tagu można dodać:

  • dodatkową treść, np. wprowadzenie, opis czego konkretnie dotyczy strona danego tagu, co na niej znajdzie czytelnik,

Podgląd strony tagu z dodatkowym opisem

  • odróżniający się od innych, ciekawy meta tytuł oraz meta opis do każdej strony tagu – dzięki temu taka strona wyświetlając się w wyszukiwarkach zwiększa ekspozycję witryny internetowej i zachęca do kliknięcia.

Thesis pozwala również na wyłączenie indeksowania stron tagów, podobnie jak stron kategorii (również stron autorskich, archiwum, itp.) w sytuacji, gdy nie mamy jeszcze dodanych unikalnych opisów i chcemy z tym poczekać na później.

Jak dodać dodatkową treść do stron tagów w Thesis

1. Przejdź do sekcji tagów w folderze Wpisy.

Sekcja tagów we wpisach
2. Następnie z listy tagów wybierz ten, który chcesz edytować. Na poniższym przykładzie zajmę się edycją strony tagu: Indeksowanie strony kategorii.

Indeksowanie strony kategorii - edycja tagu
3. W kolejnym kroku uzupełnij sekcje:

  • Title Tag i Meta Description – które dotyczą wyświetlania się tytułu i krótkiego opisu danej strony w wyszukiwarkach.
  • Introductory Content i Introductory Headline – które dotyczą wyświetlania się tytułu i dodatkowego opisu w ramach danego serwisu.

Uzupełnienie pól w zakresie strony tagu

4. Na koniec pozwól na zaindeksowanie takiej strony, odznaczając okienko: noindex this page w sekcji Robots Meta Tags.

Zdecyduj o zaindeksowaniu strony tagu

test, test


I gotowe! 
W tym momecnie masz dodaną do twojego serwisu nową stronę z dodatkową wyróżniającą się treścią.

Justyna Bizdra marketing w internecie

O autorze: Justyna Bizdra zajmuje się marketingiem w internecie. Buduje profesjonalne strony i blogi w oparciu o Wordpress oraz pomaga firmom w dotarciu do znacznie większej ilości klientów z wykorzystaniem Internetu

Przeczytaj więcej wartościowych artykułów na temat marketingu z Wordpress, optymalizacji stron i biznesu w Internecie na blogu Justyny Marketing Internetowy Ujarzmiony

Znajdź Justynę na Google+

{ 2 odpowiedzi… przeczytaj je poniżejdodaj jeden komentarz }

ciekawy Czerwiec 4, 2014 o 3:44 pm

„Thesis umożliwia również stworzenie niepowtarzających się meta tytułów i meta opisów kategorii,” Czy nie korzystając z thesis, jest możliwość stworzenia niepowtarzających się meta opisów i meta tytulów (np jakąś wtyczką), czy to tylko opcja dostępna w thesis?
pozdrawiam

Odpowiedz

Thesmania Lipiec 9, 2014 o 2:23 pm

@ ciekawy,

tak, możesz wykorzystać Wordpress SEO Yoast w tym celu.

Odpowiedz

Zostaw Komentarz

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: