Dlaczego Thesis 2.0 to przełom na rynku SEO i szablonów do stron oraz blogów

przez Thesmania w dniu 28 września 2012

w Nowości, Optymalizacja Strony

Szablon na bloga Thesis 2.0

Twórcy frameworku Thesis już od pewnego czasu zapowiadają udostępnienie Thesis w wersji 2.0, która ma być przełomowa.

Zapowiedź ta znajdzie swój finał już 1 października 2012. Wówczas udostępniona zostanie nowa wersja Thesis. Jak zapowiada główny twórca tego szablonu na bloga i jednocześnie najlepszego frameworku SEO Chris Pearson, nowa wersja Thesis posiada kompletnie przebudowany „silnik”.

Przede wszystkim, nowy Thesis wychodzi na przeciw wymaganiom tych wszystkich osób, które nie posiadają umiejętności kodowania strony, aby uzyskać oczekiwany rezultat w zakresie wyglądu poszczególnych elementów.

Nowy edytor Thesis:

  • umożliwia łatwe układanie pożądanych elementów na stronie,
  • ich stylizowanie w zakresie czcionek, kolorów, szerokości, itd (do końca roku 2012, jak zapowiada Chris Pearson, każdy element css/stylizacji wyglądu strony będzie dostępny w prostym edytorze),
  • specjalne „boksy Thesis” zadbają o to, że nie trzeba będzie dodawać fragmentów kodów (php, javascript i inne) do wymaganych elementów strony, aby np. mogła funkcjonować dana wtyczka. Wszystko to będzie się odbywało automatycznie.

Szablon na bloga Thesis 2.0: nowe funkcjonalności

 

Dodatkowo Thesis 2.0 (oprócz wszystkich dotychczasowych opcji SEO):

  • posiada wbudowane różne rodzaje tzw. landing page, które do tej pory mogłyby być dodawane tylko przy znajomości css i php,
  • posiada wbudowane różne rodzaje stron błędu 404, które będą mogły być łatwo edytowane,
  • posiada wbudowany tzw. kalkulator typograficzny pozwalający na dobranie idealnej typografii na stronie, jej optymalizację oraz udzieli cennych wskazówek co wprowadzenia ulepszeń.

Kalkulator typograficzny Thesis 2.0

I znacznie więcej!

Nowy Thesis będzie dostępny od 1 października 2012r.

Chreas Pearson zapowiada, że zmieni się cena tego rozwiązania do stron i blogów oraz zostaną wprowadzone nowe opcje w zakresie jego zakupu. Cena ma być jednak wyższa niż obecnie. Przygotowane zostaną nowe pakiety ceny w zakresie korzystania z Thesis.

Co to oznacza dla dotychczasowych posiadaczy Thesis

Jeżeli posiadasz wersję deweloperską Thesis, czyli obecnie oferowany najdroższą wersję Thesis (obecna cena $167) to automatycznie po wprowadzeniu wersji 2.0 uzyskasz dostęp do nowego najdroższego i najbogatszego pakietu Thesis. Uzyskasz również wszystkie bonusy, które przygotowuje zespół Thesis.

Jeżeli posiadasz jedynie wersję osobistą Thesis (obecna cena to $87) to otrzymasz nieodpłatnie Thesis w wersji 2.0, ale chcąc uzyskać dostęp nowego najdroższego i najbogatszego pakietu Thesis oraz bonusów to musisz dokupić dodatek wyposażający cię w Thesis w wersji deweloperskiej, jeszcze przed wprowadzeniem nowego Thesis 2.0.

Przeczytaj więcej o Thesis

Tutaj zdobędziesz Thesis po polsku.

Inne podobne wpisy:

Justyna Bizdra marketing w internecie

O autorze: Justyna Bizdra zajmuje się marketingiem w internecie. Buduje profesjonalne strony i blogi w oparciu o Wordpress oraz pomaga firmom w dotarciu do znacznie większej ilości klientów z wykorzystaniem Internetu

Przeczytaj więcej wartościowych artykułów na temat marketingu z Wordpress, optymalizacji stron i biznesu w Internecie na blogu Justyny Marketing Internetowy Ujarzmiony

Znajdź Justynę na Google+

{ 4 odpowiedzi… przeczytaj je poniżejdodaj jeden komentarz }

Rico Październik 16, 2012 o 11:04 am

Testowałem wiele themów (nie Thesis), tym czego mi brakowało to:
1. Sprawienie, by zajawki tekstu na stronach tagów czy kategorii były na każdej z nich inne. Dotychczas osiągałem to poprzez stosowanie wtyczek spinujących, pracujących na zasadzie {zajawka|wypis|excpert} {wpisu|postu} na każdej stronie taksonomii jest {odmienna|inna}.

2. Zastąpienie przy zajawkach postów na stronach tag/kategoria linku „czytaj dalej” dedykowaną frazą. Np. post traktujący o kremach z retinolem zamiast posiadać link do postu „czytaj dalej” ma anchor „Krem z retinolem”. Dotychczas osiągałem to poprzez własne pola Custom Fields i edycję plików themu. To było bardzo sexiSEO.

3. Funkcji społecznościowej wymiany informacji na zasadzie Q&A – pytanie i odpowiedź, coś jak Askit z Ellegantthemes, bądź zaimplementowanej funkcji fora np. BBpress z pełnym seo dla niego.
4. Wyszła już wersja 2.0 zapowiadana na październik?

Tak w ogóle dużo oferuje taki plugin Yoast wp seo, który robi praktycznie wszystko to co zachwalane jest w Thesis. Nie musi być wadą, że jesteśmy uzależnieni od wtyczki, bo inaczej uzależnieni jesteśmy od Thesis. Jeśli nie chcemy stracić danych wprowadzonych za jego pomocą, jesteśmy do niego przywiązani jak pies do budy. Do wtyczek są chociaż eksporty danych, np. z AllinOneSeo do wspomnianego Yoast. Zawsze można uciec… a tak co zrobisz gdy za ruski rok projekt zostanie opuszczony/za drogi upgrade etc.

Szukam jakiegoś motywu ale ciężko wyszarpnąć coś z jajem

Odpowiedz

Justyna Bizdra Październik 18, 2012 o 8:27 pm

Witaj Rico,

Thesis 2.0 już jest. Jest tak bardzo zmieniony, że praktycznie jest to zupełnie nowy Thesis. Ilość nowych opcji w każdym zakresie jest imponująca. Jesteśmy w trakcie zapoznawania się ze wszystkim.

Z twoich sugestii szczególnie nr 2 jest bardzo ciekawa! Nie spotkałam się jeszcze z żądnym szablonem czy frameworkiem, który oferowałby taką elastyczność w tym zakresie w ramach zwykłych ustawień.

Odpowiedz

Grzegorz(gielo)Adamiec Czerwiec 18, 2013 o 10:39 pm

Niektóre szablony naprawdę fajnie wyglądają ale jakoś nigdzie nie mogę znaleźć ich cen. Mógłbym prosić o linka do cennika? 🙂 Pozdrawiam

Odpowiedz

Thesmania Sierpień 23, 2013 o 2:32 am

@ Grzegorz, każdy z szablonów ma praktycznie inną cenę, niektóre z tych cen też zmieniają się. Aby zobaczyć ich cenę kliknij na dany szablon, wówczas na kolejnej stronie zobaczysz cenę w większości przypadków.

Odpowiedz

Zostaw Komentarz

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: