Multimedia Box w szablonie Thesis

Funkcje Multimedia Boksu w szablonie Thesis

przez Thesmania w dniu 16 stycznia 2012

w Optymalizacja Strony, Poradniki

Multimedia Boks to bardzo charakterystyczny element w Thesis. Jest on domyślnie umieszczony w pasku bocznym i wielkością dopasowuje się do ustalonej szerokości paska bocznego/pasków bocznych. Jeżeli zdecydujesz się na używanie Multimedia Boksu (dalej w formie skrótu MB) na Twojej stronie, to bez wątpienia uwzględniając to, co można w nim umieścić, dodaje on dużo interaktywności do wyglądu strony.

Ustawienia MB znajdują się w opcjach designu Thesis.

Spójrz poniżej:

Multimedia Boks szablon na bloga Thesis
Następnie po wybraniu opcji designu Thesis  po prawej stronie w sekcji Multimedia Boks masz do wyboru czy chcesz, aby MB wyświetlał:

  • rotujące się zdjęcia (zmieniające się zdjęcia za każdym razem, gdy odświeżasz stronę, bądź ponownie ją otwierasz, zdjęcia powinny spełniać określone kryteria dotyczące ich wymiarów),
  • wybrany przez ciebie film video,
  • inny edytowalny kod (zwykły tekst, kod html zdjęcia),
  • bądź zupełnie zrezygnować z wyświetlania MB (którą to opcję ja wybrałam).

 

Multimedia Boks szablon na strone Thesis

 

Jeżeli wybierzesz opcję rotujących zdjęć, to umieszczasz je na serwerze w folderze Rotator w plikach Thesis —- Custom —- Rotator.

Dodatkowo w kokpicie strony w ustawieniach Thesis:

  1. Możesz opisać każde zdjęcie dodając do niego tekst alternatywny. Jest to istotne z punktu widzenia lepszej optymalizacji strony i jej pozycjonowania (link do artykułu miu optymalizacja zdjęć).
  2. Każde z załadowanych zdjęć może być również połączone linkiem do wybranej przez ciebie strony internetowej, bądź wewnętrznej podstrony na Twojej stronie.

Jest jeszcze jedna rzecz, o której warto wiedzieć.
Masz możliwość kontrolować to, co wyświetla Multimedia Boks z pozycji każdej podstrony Twojej strony, oraz bloga. Możesz również zdecydować, że na niektórych podstronach będzie się wyświetlał MB, zaś na innych nie.
Oznacza to jednocześnie, że co innego może wyświetlać MB na stronie głównej, co innego na stronie Kontakt, a jeszcze co innego na blogu.

Oto kilka przydatnych linków na stronie twórców Thesis dotyczące Multimedia Boksu:

http://diythemes.com/thesis/rtfm/widgetize-multimedia-box/
http://diythemes.com/thesis/rtfm/execute-shortcodes-in-the-multimedia-box/

Justyna Bizdra marketing w internecie

O autorze: Justyna Bizdra zajmuje się marketingiem w internecie. Buduje profesjonalne strony i blogi w oparciu o Wordpress oraz pomaga firmom w dotarciu do znacznie większej ilości klientów z wykorzystaniem Internetu

Przeczytaj więcej wartościowych artykułów na temat marketingu z Wordpress, optymalizacji stron i biznesu w Internecie na blogu Justyny Marketing Internetowy Ujarzmiony

Znajdź Justynę na Google+

{ 0 odpowiedzi… dodaj teraz jeden komentarz }

Zostaw Komentarz

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: