Jak dobrze zoptymalizować stronę internetową nie posiadając Thesis

przez Thesmania w dniu 20 stycznia 2014

w Optymalizacja Strony, Poradniki

Autorstwo GoogleThesis dodaje wiele opcji do strony w zakresie jej prawidłowej optymalizacji. Część z tych dodatków nie sposób zastąpić jakimikolwiek innymi narzędziami czy udoskonaleniami.

Sa jednak pewne rozwiązania, które można zastosować na stronie lepiej ją optymalizując, nie posiadając zainstalowanego frameworku SEO Thesis.

4 propozycje usprawnień

1. WordPress SEO Yoast. Doskonała nieodpłatna wtyczka, która pozwala na szereg ustawień w zakresie: linków wewnętrznych, meta tytułów i opisu, indeksowania poszczególnych sekcji strony, tworzenia mapy strony dla robotów, itd.

Wtyczkę tą powinieneś zainstalować i prawidłowo skonfigurować, jeżeli nie posiadasz Thesis.

2. Weryfikacja strony w Narzędziach dla Webmasterów Google i Bing. W tym zakresie Thesis oferuje łatwy proces weryfikacji:

Weryfikacja strony w Google i Bing

Proces ten można zastąpić weryfikacją poprzez np. połączenie kont Google Analytics z Narzędziami Webmasterskimi Google, czy wrzuceniem specjalnego pliku html do folderu głównego strony na serwerze.

3. Autorstwo strony w Google +.  Tutaj również łatwe rozwiązanie Thesis możemy zastąpić nieodpłatną wtyczką Google Author Link albo dokonać integracji we własnym zakresie.

4. Strona błędu 404. Thesis daje możliwość łatwego wyboru strony błędu 404 spośród stworzonych w serwisie stron:

Strona błędu 404

To rozwiązanie może zostać łatwo zastąpione przez wybór odpowiedniego szablonu, który ma wbudowaną stronę 404 i możliwą do edycji w ustawieniach szablonu.

 

Justyna Bizdra marketing w internecie

O autorze: Justyna Bizdra zajmuje się marketingiem w internecie. Buduje profesjonalne strony i blogi w oparciu o Wordpress oraz pomaga firmom w dotarciu do znacznie większej ilości klientów z wykorzystaniem Internetu

Przeczytaj więcej wartościowych artykułów na temat marketingu z Wordpress, optymalizacji stron i biznesu w Internecie na blogu Justyny Marketing Internetowy Ujarzmiony

Znajdź Justynę na Google+

{ 9 odpowiedzi… przeczytaj je poniżejdodaj jeden komentarz }

Karol Styczeń 25, 2014 o 2:03 pm

Bardzo fajna wtyczka. Polecam.

Odpowiedz

Tomasz Maj 27, 2014 o 9:13 am

Brakuje trochę informacji o Cache…

Odpowiedz

benek Czerwiec 19, 2014 o 6:15 am

ciekawy artykuł może jakiś wpis porównujący te dwie wtyczki która lepsza jakie zalety,wady etc.

Odpowiedz

Kordian Czerwiec 26, 2014 o 11:05 am

WordPress SEO Yoast to wspaniała wtyczka pozwalająca na optymalizację wszystkich najważniejszych czynników, integracje z narzędziami dla webmasterów czy analyticsem – również polecam 😉

Odpowiedz

Zbyszek Lipiec 14, 2014 o 1:24 pm

Świetna wtyczka. Sam korzystałem już nie raz i z czystym sumieniem polecam.

Odpowiedz

ArseoSystem.pl Lipiec 24, 2014 o 1:44 pm

Również polecam WordPress SEO Yoast, choć Thesis nie miałem jeszcze przyjemności używać a wygląda obiecująco. Będzie trzeba wypróbować.

Odpowiedz

Sławek Sierpień 17, 2014 o 2:42 pm

Mógłby ktoś podsunąć listę katalogów do których warto dodać linki?

Korzystałem już z listy ceezeego.

Odpowiedz

Thesmania Sierpień 31, 2014 o 3:45 pm

@ Sławek,

nie polecamy dodawania strony do wielu katalogów. Jest to traktowane przez Google jako działanie sprzeczne z wytycznymi w zakresie optymalizacji i pozycjonowania stron internetowych.

Odpowiedz

Sebastian Wrzesień 8, 2014 o 9:43 am

Zna ktoś jakieś warte polecenia rozszerzenia SEO pod CMS joomla? Wciąż się zastanawiam czy nie przesiąść się na wordpressa jednak doświadczenia szkoda :/

Odpowiedz

Zostaw Komentarz

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: