Jak dobrze zoptymalizować stronę internetową nie posiadając Thesis

przez Thesmania w dniu 20 stycznia 2014

w Optymalizacja Strony, Poradniki

Autorstwo GoogleThesis dodaje wiele opcji do strony w zakresie jej prawidłowej optymalizacji. Część z tych dodatków nie sposób zastąpić jakimikolwiek innymi narzędziami czy udoskonaleniami.

Sa jednak pewne rozwiązania, które można zastosować na stronie lepiej ją optymalizując, nie posiadając zainstalowanego frameworku SEO Thesis.

4 propozycje usprawnień

1. WordPress SEO Yoast. Doskonała nieodpłatna wtyczka, która pozwala na szereg ustawień w zakresie: linków wewnętrznych, meta tytułów i opisu, indeksowania poszczególnych sekcji strony, tworzenia mapy strony dla robotów, itd.

Wtyczkę tą powinieneś zainstalować i prawidłowo skonfigurować, jeżeli nie posiadasz Thesis.

2. Weryfikacja strony w Narzędziach dla Webmasterów Google i Bing. W tym zakresie Thesis oferuje łatwy proces weryfikacji:

Weryfikacja strony w Google i Bing

Proces ten można zastąpić weryfikacją poprzez np. połączenie kont Google Analytics z Narzędziami Webmasterskimi Google, czy wrzuceniem specjalnego pliku html do folderu głównego strony na serwerze.

3. Autorstwo strony w Google +.  Tutaj również łatwe rozwiązanie Thesis możemy zastąpić nieodpłatną wtyczką Google Author Link albo dokonać integracji we własnym zakresie.

4. Strona błędu 404. Thesis daje możliwość łatwego wyboru strony błędu 404 spośród stworzonych w serwisie stron:

Strona błędu 404

To rozwiązanie może zostać łatwo zastąpione przez wybór odpowiedniego szablonu, który ma wbudowaną stronę 404 i możliwą do edycji w ustawieniach szablonu.

 

Justyna Bizdra marketing w internecie

O autorze: Justyna Bizdra zajmuje się marketingiem w internecie. Buduje profesjonalne strony i blogi w oparciu o Wordpress oraz pomaga firmom w dotarciu do znacznie większej ilości klientów z wykorzystaniem Internetu

Przeczytaj więcej wartościowych artykułów na temat marketingu z Wordpress, optymalizacji stron i biznesu w Internecie na blogu Justyny Marketing Internetowy Ujarzmiony

Znajdź Justynę na Google+

{ 10 odpowiedzi… przeczytaj je poniżejdodaj jeden komentarz }

Karol 25 stycznia, 2014 o 2:03 pm

Bardzo fajna wtyczka. Polecam.

Odpowiedz

Tomasz 27 maja, 2014 o 9:13 am

Brakuje trochę informacji o Cache…

Odpowiedz

benek 19 czerwca, 2014 o 6:15 am

ciekawy artykuł może jakiś wpis porównujący te dwie wtyczki która lepsza jakie zalety,wady etc.

Odpowiedz

Kordian 26 czerwca, 2014 o 11:05 am

WordPress SEO Yoast to wspaniała wtyczka pozwalająca na optymalizację wszystkich najważniejszych czynników, integracje z narzędziami dla webmasterów czy analyticsem – również polecam 😉

Odpowiedz

Zbyszek 14 lipca, 2014 o 1:24 pm

Świetna wtyczka. Sam korzystałem już nie raz i z czystym sumieniem polecam.

Odpowiedz

ArseoSystem.pl 24 lipca, 2014 o 1:44 pm

Również polecam WordPress SEO Yoast, choć Thesis nie miałem jeszcze przyjemności używać a wygląda obiecująco. Będzie trzeba wypróbować.

Odpowiedz

Sławek 17 sierpnia, 2014 o 2:42 pm

Mógłby ktoś podsunąć listę katalogów do których warto dodać linki?

Korzystałem już z listy ceezeego.

Odpowiedz

Thesmania 31 sierpnia, 2014 o 3:45 pm

@ Sławek,

nie polecamy dodawania strony do wielu katalogów. Jest to traktowane przez Google jako działanie sprzeczne z wytycznymi w zakresie optymalizacji i pozycjonowania stron internetowych.

Odpowiedz

Sebastian 8 września, 2014 o 9:43 am

Zna ktoś jakieś warte polecenia rozszerzenia SEO pod CMS joomla? Wciąż się zastanawiam czy nie przesiąść się na wordpressa jednak doświadczenia szkoda :/

Odpowiedz

Seoit 5 lutego, 2020 o 12:26 pm

Ten wpis już trochę lat ma i kilka aspektów nie zostało w nim ujętych a także ząb czasu swoje zrobił. Przede wszystkim przed rozpoczęciem optymalizacji, trzeba wykonać audyt SEO witryny, żeby wiedzieć co należy zoptymalizować i mieć całościowe podejście do strony. Niezależnie od technologii strony, żeby sprawnie przeprowadzić optymalizację, trzeba mieć dostęp do CMS-a, FTP oraz GSC (opcjonalnie GA, ale to bardziej w ramach audytu). I dopiero wtedy warto podchodzić do optymalizacji, zarówno wymienionych elementów (oprócz Google+ bo to już nieaktualne), cache, szybkości wczytywania strony, poprawy menu, poprawy wyświetlania na urządzeniach mobilnych, wyindeksowania śmieci z SERPów, nałożenia gdzie trzeba noindex, zablokownie niepożądanych zasobów w robots, konfiguracja sitemapy, linkowanie wewnętrzne i wiele innych. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Zostaw Komentarz

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: