Optymalizacja strony domnadobre.pl

przez Thesmania w dniu 15 listopada 2012

Optymalizacja strony domnadobre.pl Domnadobre.pl to serwis poświęcony zagadnieniom związanym z Feng Shui. Właściciel strony jest ekspertem Feng Shui w Polsce i pomaga w metamorfozach domu, jego oceną przed zakupem, czy przygotowuje go do sprzedaży zgodnie z najlepszymi praktykami Feng Shui.

Domnadobre.pl jest stroną zbudowaną w oparciu o platformę WordPress.org.

 

Zadaniem Thesmanii było zoptymalizowanie strony pod kątem wyszukiwarek internetowych, tak, aby serwis był lepiej wyszukiwany, wyżej się wyświetlał w wynikach wyszukiwana i był bardziej przyjazny dla jego użytkowników.

O to, co zawierał audyt strony i co zostało zmienione na lepsze:

  • zainstalowane i prawidłowo zostały skonfigurowane wszystkie niezbędne wtyczki w zakresie optymalizacji strony (SEO),
  • ustawiona została prawidłowa struktura linków bezpośrednich,
  • przeanalizowane zostały meta tagi i sformułowane zalecenia w tym zakresie,
  • przeanalizowany został tekst alternatywny w różnych miejscach na stronie i sformułowane zostały zalecenia w tym zakresie,
  • ustawione zostały opcje prawidłowego pingowania,
  • strona została wyposażona w niezbędne mapy,
  • strona została połączona z Google Analytics i Google Webmaster Tools,
  • administrator witryny uzyskał wszelkie niezbędne informacje w zakresie tworzenia wartościowych, prawidłowo zoptymalizowanych wpisów na blogu oraz w zakresie podjęcia niezbędnych działań po ich publikacji celem zadbania o ich szybką indeksację,
  • sporządzony został raport szczegółowo obrazujący wykonane działania wraz z zaleceniami, również w postacu zdjęć.

„Jestem bardzo zadowolona z usługi, jaką wykonała dla mnie p. Justyna Bizdra.

Usługa została wykonana szczegółowo, rzetelnie, profesjonalnie, czuje się także opiekę nad klientem. Pani Justyna wykonała analizę mojej firmowej strony www.domnadobre.pl pod kątem optymalizacji dla wyszukiwarek, co jest kluczem do zaistnienia strony w internecie.

Nakład pracy i wdrożone zmiany otwarły mi oczy na to, ile kruczków kryje się za tym, aby stronę zauważyli internauci. Jako wynik analizy otrzymałam bardzo konkretny, jasny, szczegółowy raport, wskazujący niezbędne obszary do optymalizacji oraz propozycje dalszych działań. Raport liczył kilkanaście stron, obejmował min. prace związane z wtyczkami, linkami, strukturą linków kanonicznych, analizą tytułu i tekstu alternatywnego w konkretnych miejscach, nawigacją, także uruchomieniem nowego konta, jego analizą oraz wprowadzeniem zoptymalizowanych wpisów na bloga.

Zostałam poprowadzona poprzez obszary dotąd mi nieznane w bardzo plastyczny sposób z opisami i rysunkami, a w razie niejasności wiem, że mogę zwrócić się do p. Justyny z zapytaniem.

Dzięki zrealizowanej usłudze widzę, że popularność mojej strony rośnie, poprawia się oglądalność, a to najlepsza motywacja do dalszej pracy. Pieniądze zainwestowane w usługę są jedną z lepszych inwestycji w moją firmę.

Gorąco polecam. GW.”

 

Poprzedni wpis:

Kolejny wpis: