Thesis 2.0 wygląda po zainstalowaniu na stronie zupełnie inaczej niż jego poprzednia ostatnia wersja Thesis 1.85. To, co zobaczysz zupełnie zmieni twoje dotychczasowe postrzeganie dostepnych do edycji ustawień szablonu.
Thesis 2.0 daje dostęp do bardzo wielu opcji, bardzo dużo z nich dotyczy prawidłowych ustawień SEO. W łatwy sposób możemy dodawać różne skrypty, bez konieczności zaglądania do jakichkolwiek plików typu .php.
To, co jest zupełnie nowatorskie to możliwość edycji każdej z podstron serwisu z osobna. Teraz można stworzyć inaczej wyglądającą stronę głównę, pozostałe strony statyczne, strony blogowe, a nawet strony kategorii, nie mówiąc o landing page czy squeeze page.
UWAGA: Nie zalecam jeszcze dokonywania aktualizacji Thesis zainstalowanego na stronie czy blogu w dotychczasowych wersjach. O ile bez problemu przy budowaniu strony od nowa można zainstalować Thesis 2.0, to w przypadku aktualizacji pojawiąją się pewne problemy. Chris Pearson twórca Thesis zaleca zaczekanie jeszcze do czasu rozwiązania wszystkich problemów w tym zakresie.
Zapraszam do obejrzenia mojego pierwszego filmu z cyklu: przewodnik video po Thesis 2.0.
Nasze inne ciekawe artykuły:
{ 4 odpowiedzi… przeczytaj je poniżejdodaj jeden komentarz }
Cześć Justyna,
Myślisz, że już można zrobić aktualizacją Thesis z 1.85 do 2.0 ?
Czy masz już może spolszczenie?
Irek
Witaj Irek,
wstrzymaj się jeszcze z aktualizacją albo testowo zrób ją na testowej domenie, po przeniesieniu dla testó wyglądu i treści twojej dotychczasowej strony. Spolszczenie jest w trakcie. Jak go dokończę, to opublikuję wpis na blogu.
Serdecznie pozdrawiam
Justyna
Co do aktualizacji, mam problem z wykonaniem, opis upgrade jest do starych wersji i nie pasuje do 2.0
mam wersje 1.82 i chciałem zrobic upgrade do 2.01, skopiowałem all options ale nigdzie nie da sie w wersji 2.0 tego wrzucić, możesz mnie nakierować na proces upgrade from 1.8 to 2.0 ?
@ Kotlet,
niestety, ale aktualizacja z poprzednich wersji nie jest tak łatwa jak poprzednio. Wszystko zależy od tego, jak wygląda twoja strona, czy masz wygląd klasyczny Thesis, czy też korzystasz z jakieś skórki albo masz stworzony zupełnie nowy design. We wszystkich tych wypadkach aktualizacja wymaga dostosowania wyglądu strony do nowej struktury Thesis.
Im bardziej jest twoja strona obecnie skomplikowana w odniesieniu do designu i dodanych funkcjonalności, tym więcej trzeba wykonać czynności, aby ją zaktualizować. W sumie procesu przejścia z wersji 1.85 do 2.0 nie można nazwać aktualizacją, bo proces ten w tym momencie wymaga przeniesienia tego, co jest obecnie na stronie na nową strukturę Thesis 2.0.